Kıymetli öğretmenlerimiz, hepinizin öğretmenler günü kutlu olsun. 
Sizler bugünün kahramanları, gelecek nesillerin ilk örnek aldığı insanlarsınız. 
Unutmamalısınız ki; Öğretmen demek, geleceğe ışık tutmak demektir. Öğretmen demek ahlaklı bir nesil demektir. Öğretmen demek yere sağlam adımlarla basan güzel insanlar demektir.Öğretmen demek Şenay Aybüke Yalçın, Necmettin Yılmaz demektir. Öğretmen demek Gazi Mustafa Krmal Atatürk demektir.
Öğretmen ustaysa öğrenci hamurdur. Öğretmen bu hamuru ne kadar iyi yoğurursa, ne kadar iyi işlerse ortaya çıkan ürün o kadar kaliteli olur. Öğretmen ne kadar özverili çalışırsa gelecek de o düzeyde aydınlık olur.
Geleceğimizin teminatı, ahlaklı nesilleri emanet ettiğimiz kıymetli öğretmenlerimiz, yolunuz uzun, yolunuz yorucu, yolunuz engellerle doludur. Bir çok zorluklar vardır önünüzde. Ama yılmadan usanmadan mesleğini aşk ile yapanında meyvesi çok tatlı olur. Aşkınan koşan yorulmaz diyerek adım attığınız ve icra ettiğiniz bu meslek bu vatanı kalkındıracak onlarca, yüzlerce, binlerce güzel, ahlaklı, erdemli, bilgili nesillerin yetişmesine vesile olacaktır. 
Bu duygu ve düşüncelerle sözlerime son verirken bütün milli eğitim camiasının öğretmenler gününü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal eden bütün öğretmenlerimize Allahtan rahmet, geride kalanlarına sabır ve başsağlığı diliyorum.
 
       
Aydın YANIK
Kaymakam V.