15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü, İlçemizde düzenlenen  çeşitli etkinliklerle anıldı.
        Bu etkinlikler çerçevesinde;
       1-15.07.2018 Pazar günü saat 11:00'de İlçe Kaymakam V. Muhammed Enes ÇIKRIK ve beraberinde Belediye Başkanı, İlçe Emniyet Amiri V., İlçe Jandarma Komutanı, İlçe Müftüsü ve diğer Daire Amirleri ile, İlçe Merkezive Çayıralan nde bulunan Şehitlik ziyaret edildi. Kabirleri başında Kur'an-ı Kerim tilaveti yapılarak Şehitlerimiz dualarla yad edildi.
       2-15 Temmuz Şehitlerimizle birlikte, ebediyete intikal eden diğer şehitlerimiz ile, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, diğer gazilerimiz rahmet ve minnetle anılarak ruhlarına okunan Hatm-i Şeriflerin, Akkuş Merkez Yeni Camiinde düzenlenen programla duaları okundu ve tüm geçmişlerimizin ruhuna hediye edildi.
        3-Aynı gün saat 19:30'da halkımızın yoğun ve coşkulu bir şekilde katılımıyla, Akkuş Orman İşletmesi önünden başlayarak İlçe Merkezinde Demokrasi Yürüyüşü yapıldı.
      4-Hava muhalefeti (havanın yağmurlu olmasından dolayı) anma programı, Akkuş Öğretmenevi Düğün Salonunda yine coşklu bir katılım la devam edildi.Buradaki programda Kur'an-ı Kerim tilaveti, 15 Temmuz ile ilgili slaytlar gösterildi, şiirler okundu. Günün anlam ve önemi ile ilgili konuşmalar, sırasıyla İlçe Belediye Başkanı İsa DEMİRCİ ve İlçe Kaymakam V. Muhammed Enes ÇIKRIK tarafından yapıldı. İlçe Kaymakam Vekili konuşmasında 15 Temmuz gecesi Milletin birlik ve beraberlik içerisinde darbe girişimini ve kalkışmasının tek vücut olarak bertaraf ettiklerini, Bayrağımızın inmeyeceğini, Ezanımızın dinmeyeceğini ve Vatanımızın bölünemeyeceğini tüm dünyaya gösterdiğini ifade ettiler.
        Konuşmaların ardından çeşitli etkinliklerle devam eden program, saat 00:13'da, İlçemiz genelindeki tüm camiilerde selaların okunmaının ardından saat 00:40'da sona erdi.     
İSAY2 Galeri